Audi now. Operativní leasing

> Přejít na beztížný úvěr

Často kladené otázky

#01

Kdy hradím první splátku a splátky následující?

První splátka se hradí vždy při uzavření smlouvy a další splátky mají splatnost vždy k 1. dni následujícího měsíce. Pokud tedy uzavřete smlouvu ke 30. dni v měsíci, následující splátku musíte uhradit již následující den, respektive za dva dny. Splátkový kalendář dostanete při uzavření smlouvy.

#02

Kdo hradí pokuty za dopravní přestupky?

Za placení pokut je odpovědný/odpovědná vždy nájemce/nájemkyně vozu. ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services v případě výzvy postupuje informace o nájemci. V případě fyzické osoby nepodnikající či podnikatele, sdělujeme informace o řidiči příslušnému úřadu. V případě právnické osoby je pokuta přefakturována klientovi.

#03

Co mám dělat, když mám pojistnou událost?

Vždy kontaktovat ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services.

#04

Kdy si mám objednat nový vůz?

ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services vás bude 6 měsíců předem informovat o blížícím se konci smlouvy. Vhodný čas pro objednání nového vozu konzultujte vždy s autorizovaným prodejcem.

#05

Kam mám jezdit na garanční
servis nebo do pneuservisu?

Servis si dojednejte se svým obchodníkem, případně v jakémkoliv autorizovaném servisu značek Volkswagen, Audi, ŠKODA AUTO nebo SEAT.

#06

Co mám dělat, když potřebuji s autem do servisu?

Objednejte se sami přímo do autorizovaného servisu.

#07

Mohu si vůz odkoupit po skončení pronájmu?

V případě otázek ohledně odkupu vozidla kontaktujte naše klientské centrum na telefonu +420 224 992 410.

#08

Vracím s vozem také zimní pneumatiky?

Ano, v případě, že jsou součástí smlouvy.

#09

Může s mým vozem jezdit rodinný příslušník?
Mohu ho zapůjčit cizí osobě?

Rodinný příslušník vůz řídit může, v případě třetí osoby o možnost užívání zažádejte ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services. V tomto případě kontaktujte klientské centrum na telefonu + 420 224 992 410.

#10

Sčítají se mi najeté kilometry za dobu pronájmu?
Mohu jeden rok najet 10 tisíc a druhý
rok 30 tisíc kilometrů, přestože limit
je 20 tisíc kilometrů na rok?

Ano, kilometry se sčítají. Pokud je smlouva na 2 roky, můžete tedy najet celkem 40 tisíc kilometrů.

#11

Mohu si pronajmout více než jeden vůz?

Ano, na své rodné číslo nebo IČ můžete uzavřít více smluv.

#12

Mohu vrátit vůz před ukončením smlouvy?

Na podmínkách předčasného ukončení smlouvy se vždy předem domluvte se společností ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services.

#13

Co se stane, pokud mi vůz bude odcizen?

Ihned tuto událost musíte nahlásit telefonem nebo e-mailem společnosti ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services na číslo +420 224 992 296. Do vyřešení celého případu je smlouva aktivní a platná. Ukončení smlouvy proběhne na základě potvrzení o odložení případu vydaného Policií ČR nebo jinými orgány, po kterém proběhne vyrovnání s pojišťovnou a dojde k finančnímu vyrovnání mezi společností a klientem/klientkou. Klient/ka hradí zvolenou spoluúčast z ceny automobilu a také případný rozdíl z finančního vyrovnání. Toto platí, pokud vůz nebyl nalezen a vám vrácen.

#14

Kde je uložen nebo kdo má v držení velký
technický průkaz?

Velký technický průkaz je uložen u společnosti ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services. V případě poškození, ztráty RZ či jiné situace, kdy je potřeba technický průkaz, zajistíme vše za vás. Stačí kontaktovat klientské centrum, které zajistí vyřízení vašeho požadavku.

#15

Co mám dělat, když potřebuji opravit auto
v zahraničí?

V zahraničí se provádějí pouze neodkladné opravy závad znemožňujících pokračovaní v jízdě nebo závad, u kterých hrozí zvětšení rozsahu škody v případě, že nebudou okamžitě odstraněny. Ihned kontaktujte ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services, který, je-li to možné, zajistí bezhotovostní úhradu opravy prostřednictvím spřízněné zahraniční společnosti. V zemích, kde úhrada prostřednictvím takovéto společnosti není možná, musíte náklady uhradit sám/sama a zajistit, aby faktury za opravy byly vystaveny na ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services, který vám následně fakturu uhradí v české měně — přepočet kurzem ČNB devizy střed platný ke dni vystavení faktury.

#16

Mohu si dodatečně namontovat na vůz třeba
tažné zařízení?

Veškeré úpravy je potřeba nechat si schválit společností před jejich provedením. V případě kladného vyřízení vaší žádosti od nás obdržíte další informace, jak dále postupovat.

#17

Jak mám postupovat při opravě vozu?

Opravy se provádějí v síti autorizovaných prodejců značek koncernu Audi. Pokud se jedná o pojistnou událost, nahlaste ji prosím ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services. Pokud si nejste jist/a, zda je nutno poškození opravovat, postupujte podle norem poškození, které najdete v tomto Manuálu řidiče. Poškození nad rámec těchto norem je nutné opravit před vrácením vozidla. V opačném případě Vám bude toto poškození přefakturováno.

#18

Co se bude dít v případě dopravní nehody?
Mám nárok na náhradní vůz?

Vždy kontaktujte ŠkoFIN s.r.o. | Audi Financial Services, který Vám poskytne informace k nároku na náhradní vozidlo.

#19

Kam vracím vůz po skončení leasingu?

O místě vrácení vozidla jste vždy s dostatečným předstihem informováni.